Wycieczki dodatkowe

PROPOZYCJE TRAS WYCIECZKOWYCH W CZASIE KONGRESU HOPE 2018

Poznań to miasto położone nad Wartą, w środkowo-zachodniej Polsce. Ludność miasta liczy 552.627 mieszkańców. Poznań to jedno z najstarszych miast w Polsce i jeden z najważniejszych ośrodków związanych z początkami państwa polskiego. W poznańskiej katedrze znajduje się grobowiec pierwszych władców Polski. Miasto jest niekiedy uważane za pierwszą stolicę Królestwa Polskiego.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Zamek Cesarski

Poznańska rezydencja niemieckiego cesarza Wilhelma II była ostatnim zamkiem wzniesionym dla tego władcy. Zbudowany na początku XX wieku, jest najmłodszym zamkiem w Europie i centralnym punktem kompleksu zabudowań zwanego kiedyś "Dzielnicą Zamkową".

Stary Rynek

Stary Rynek w Poznaniu jest otoczony malowniczymi kamieniczkami i dawnymi lokalami kupieckimi, a w jego części centralnej znajduje się Ratusz. Symbolem Poznania są dwa mechaniczne cynowe koziołki, które pokazują się na wieży ratusza codziennie w południe i trykają się 12 razy.

Ostrów Tumski

Katedra mieści groby pierwszych władców Polski: Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Była także ośrodkiem pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich. Po zwiedzeniu najważniejszych zabytków dobrze jest nacieszyć się historyczną atmosferą Ostrowa Tumskiego i urokiem jego spokojnych uliczek.

Stary Rynek

Stary Rynek w Poznaniu jest otoczony malowniczymi kamieniczkami i dawnymi lokalami kupieckimi, a w jego części centralnej znajduje się Ratusz. Symbolem Poznania są dwa mechaniczne cynowe koziołki, które pokazują się na wieży ratusza codziennie w południe i trykają się 12 razy.

Termy Maltańskie - kompleks rekreacyjny

Obiekt mieści basen olimpijski, basen do skoków z wieżą, park wodny z ponad 12 basenami (w tym basenem solankowym), zjeżdżalnie i odkrytą plażę oraz strefę saun, na którą składa się 14 rodzajów saun i łaźni, indywidualnie zaprojektowanych i spełniających najwyższe standardy europejskie.

Nowe ZOO

Ogród zoologiczny, znajdujący się w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego, jest unikalną atrakcją - otaczające je lasy i jeziora oferują warunki życia zbliżone do naturalnych dla ponad 2 tys. gatunków zwierząt. Aby dojechać do ogrodu zoologicznego warto skorzystać z kolejki wąskotorowej "Maltanka", ciągniętej przez najstarszą działającą w Europie lokomotywę spalinową.

Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko

Rezerwat, na którego terenie znajduje się siedem kraterów meteorytowych na zboczu najwyższego wzniesienia w Poznaniu, Góry Moraskiej (154 m. n.p.m.), jest uważany za jedno z największych skupisk takich obiektów na Ziemi, zarówno pod względem wielkości, jak i liczby.

Stary Browar

Ikona współczesnej architektury Poznania. Centrum handlu, sztuki i biznesu, zbudowane na miejscu dawnego browaru Huggera, którego początki sięgają 1844 r. W czasie jego rewitalizacji wykorzystano oryginalne cegły z końca XIX w.

Palmiarnia

Jedno z największych i najbardziej niezwykłych miejsc tego rodzaju w Europie mieszczące się w historycznym Parku Wilsona. Pawilony prezentują roślinność subtropikalną i tropikalną, rośliny wodne i pustynne, a także egzotyczne ptaki i akwaria z tropikalnymi rybami.

PRZYGOTOWALIŚMY DLA PAŃSTWA ATRAKCYJNE PROPOZYCJE WYCIECZEK PO MIEŚCIE I OKOLICACH. REZERWACJI MIEJSC PROSIMY DOKONYWAĆ PRZEZ PANEL REJESTRACYJNY

Poznan-Old-Market-Squere

TRASA HISTORYCZNA PO POZNANIU

Dzielnica Cesarska (Opera, Zamek, Uniwersytet), pl. Wolności, Stary Rynek i najbliższa okolica: Wzgórze Przemysła, Ratusz (z zewnątrz), domki budnicze, Fara.

 

2.Historical-tour_croissant-museum

TRASA HISTORYCZNA PO POZNANIU + MUZEUM ROGALOWE

Dzielnica Cesarska (Opera, Zamek, Uniwersytet), pl. Wolności, Stary Rynek i najbliższa okolica: Wzgórze Przemysła, Ratusz (z zewnątrz), domki budnicze, Fara, Muzeum Rogalowe

POZNAŃ W PIGUŁCE I ZAMEK W KÓRNIKU

Objazdówka po Poznaniu, Stary Rynek i okolice, przejazd do Kórnika, zwiedzanie zamku, Powrót do Poznania.

DSC9695a

TU ZACZĘŁA SIĘ POLSKA

Skansen na Ostrowie Lednickim, Gniezno (katedra), Poznań (Ostrów Tumski i Stary Rynek).

3.Beer-tour-in-Poznan-2

TRASA PIWNA

Zwiedzanie Browaru LECH (pokaz cervesario), Stary Browar, Stary Rynek, degustacja piwa w jednym z pubów na Starym Mieście.

Po więcej propozycji wycieczek indywidualnych, propozycji restauracji i wielu ciekawych miejsc w Poznaniu zapraszamy na stronę internetową

www.euroson2018.poznan.travel

REJESTRACJA