Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością zapraszamy na 11. Kongres HOPE (Hospital Organisation of Pedagogues in Europe), który odbędzie się w Poznaniu w dniach 14-18 maja 2018 r.

Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że to cykliczne wydarzenie, będzie miało miejsce w Polsce, w sercu Wielkopolski. Prezydent Poznania objął Kongres swoim patronatem. Dzięki wsparciu władz miasta oraz życzliwości wielu instytucji będziemy mogli uatrakcyjnić pobyt uczestników wydarzeniami kulturalnymi, które pozwolą im poznać specyfikę i walory naszego regionu.

Tematem Kongresu jest: Equal education in hospital schools. How to put a stop to exclusion of sick children and their families? (Szkoła szpitalna jako element edukacji równościowej zapobiegający wykluczeniu dzieci i ich rodzin dotkniętych przewlekłą chorobą).

Edukacja chorych dzieci i wspomaganie ich rozwoju wymagają szczególnej uwagi zarówno ze strony rządu, jak i społeczeństwa. Wsparcie to jest miarą postępów w zakresie przestrzegania praw człowieka i zapobiegania wykluczeniu chorych dzieci i młodzieży. W Polsce i innych krajach europejskich coraz więcej uwagi poświęca się pojęciu równości i równego traktowania wszystkich obywateli. Społeczność europejska staje się coraz bardziej świadoma tego problemu i dlatego Kongres będzie stanowić dobrą platformę do dyskusji, refleksji i poszukiwania rozwiązań dla wykluczenia chorych dzieci i ich rodzin.

W celu zapewnienia jak najszerszego zakresu wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk, zaprosiliśmy do wygłoszenia wykładów i przeprowadzenia warsztatów specjalistów w zakresie edukacji szpitalnej, lekarzy, psychoterapeutów i innych pracowników zajmujących się chorymi dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy przekonani, że Kongres przyniesie korzyści zarówno uczestnikom, jak i osobom znajdującym się pod ich opieką.

Z przyjemnością informujemy, że prof. Philip Zimbardo zgodził się być patronem honorowym kongresu.

Program naszego spotkania jest jeszcze otwarty, dlatego jeśli chcą Państwo wystąpić z ciekawym tematem, prosimy o kontakt. Podzielmy się wzajemnie swoimi wiedzą i doświadczeniem. Wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie Kongresu: www….

Do zobaczenia w Poznaniu!

W imieniu komitetu organizacyjnego,


Kasia Haczkowska

Beata Łukomska
REJESTRACJA